Co warto wiedzieć o lacrosse ball? Lacrosse ball pojawia się w ofercie już od pewnego czasu, a mimo to widać, że wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Czym jest lacrosse ball? O jakim produkcie mowa i jakie jest jego zastosowanie? Co powinniśmy wiedzieć o lacrosse ball? Poniżej podrzucamy garść przydatnych informacji, więc zachęcamy do krótkiej lektury! 

Lacrosse ball – o czym mowa?

Lacrosse ball to najprościej mówiąc piłka lacrosse, która dedykowana jest do punktowego i precyzyjnego automasażu różnych partii ciała. Tego typu piłki do masażu produkowane są z solidnych surowców, które nie dość, że mają znaczenie większą wytrzymałość, to jeszcze podlegają recyklingowi. Tym samym lacrosse ball może nam dobrze służyć przez długi czas, a gdy już się zużyje, to nie będzie stanowić obciążenia dla naszego środowiska. Do największych zalet lacrosse ball można zaliczyć to, że zapewnia dogłębny relaks mięśni i powięzi, ale nie tylko. 

Okazuje się również, że to piłka lacrosse pozwala niwelować miejscowe dolegliwości bólowe oraz przywracają prawidłową pracę spiętych mięśni. Na pewno z jej pomocą można szybciej zregenerować organizm po treningu, czy nawet zabezpieczyć się przed wszelkiego typu urazami.

Piłka do lacrosse – zastosowanie

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że piłki do masażu dostępne pod adresem https://www.activ-space.pl/pl/c/Pilki-do-masazu/37 są powszechnie stosowane w gabinetach rehabilitacyjnych, ponieważ sprawdzają się w minimalizowaniu bólu. To właśnie piłka lacrosse oddziałuje bezpośrednio na miejsce, w którym odczuwa się dyskomfort i najczęściej jej stosowanie polecane jest po urazach, czy kontuzjach różnych partii ciała. 
Jednak warto wiedzieć, że piłka do lacrosse znalazła zastosowanie także do użytku domowego. Na pewno piłeczka do masażu odcinka szyjnego i lędźwiowego kręgosłupa się nada. Co więcej, to właśnie piłka lacrosse powinna być przez nas stosowana do masażu stóp, barku, czy innych partii ciała, w których odczuwamy ból. Dzięki temu, że piłeczka do masażu działa punktowo na miejsce bólu, niemal natychmiast po zakończeniu masażu odczujemy poprawę samopoczucia.